- Kaliscy informatycy na Akademii Morskiej w Szczecinie
Kaliscy informatycy na Akademii Morskiej w Szczecinie
czwartek, 31 maj 2018
W dniach od 16 do 19 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego pod opieką wychowawcy Magdaleny Łojek oraz opiekunów Izabelli Chojnackiej i Joanny Bonieckiej wzięli udział w zajęciach z programowania i grafiki komputerowej, organizowanych przez Akademię Morską w Szczecinie, uczelnię, która objęła patronatem kaliskich informatyków. W ramach Kontraktu Samorządowego ZSP w Kaliszu Pomorskim współrealizuje projekt pn. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.

Czterodniowy cykl zajęć z programowania C++ oraz grafiki 3D prowadził Zastępca Dyrektora Instytutu Technologii Morskich Akademii Morskiej dr inż. Łukasz Nozdrzykowski wspólnie z wykładowcą mgr inż. Magdaleną Nozdrzykowską. W trakcie lekcji uczestnicy zapoznali się m.in. z umieszczaniem kodu PHP w dokumencie HTML, tworzeniem formularzy HTML oraz obsługa danych użytkownika w skryptach PHP. Miłą odskocznią od skomplikowanych zajęć programistycznych były wykłady i ćwiczenia na temat grafiki 3D. Uczniowie tworzyli las, w którym na koniec zbudowali zamek.

Dzięki udziałowi w zajęciach w ramach Kontraktu Samorządowego, prowadzonych na wysokim poziomie przez wykładowców Akademii Morskiej w Szczecinie młodzi ludzie mają szansę rozwinąć swoje informatyczne pasje oraz zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie programowania C++, co zaprocentuje w przyszłości podczas studiów na wyższych uczelniach czy pracy zawodowej, np.w poszukiwanym na rynku pracy zawodzie programisty.


Magdalena Łojek