- Klasa wojskowa na Dniu Otwartych Koszar CSWL Drawsko
Klasa wojskowa na Dniu Otwartych Koszar CSWL Drawsko
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniu 24.05.2018 r. uczniowie z klasy 1c o profilu wojskowym ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z Dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami: mjr rezerwy Andrzejem Kowalewskim oraz ks. Wojciechem Marcinkowskim uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, zorganizowanych na Strzelnicy jeziora Ostrowiec z okazji jubileuszu 72. rocznicy powstania CSWL.

Po uroczystym apelu rocznicowym rozpoczął się piknik dla uczestników święta CSWL, połączony z Dniem Otwartych Koszar, na którym można było raczyć się pysznym bigosem i kiełbaską z ogniska oraz oczywiście nie można było się obejść bez tradycyjnej wojskowej grochówki. Podczas pikniku można było zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy używany przez polskich i amerykańskich żołnierzy. Swoje pokazy zaprezentowały również Wojskowy Klub Sportowy OLESZNO, Grupa Rekonstrukcyjna MONTE CASSINO oraz Wojskowa Straż Pożarna. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez MEDICAL RESCUE prowadzony przez doświadczonych ratowników medycznych, którzy swoje doświadczenia zdobywali na misji w Afganistanie.

Największą frajdą dla uczestników była możliwość przepłynięcia po jeziorze Ostrowiec motorówką wojskową należąca do 107 Batalionu Inżynieryjnego US Army. Dziękujemy za zaproszenie oraz wspaniałe przyjęcie i pokazy dowódcy CSWL Drawsko pułkownikowi Markowi Gmurskiemu oraz jego żołnierzom.


Andrzej Kowalewski