- Obóz szkoleniowy grup ratowniczych
Obóz szkoleniowy grup ratowniczych
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniach od 18 do 19 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się obóz szkoleniowy dla kaliskich grup ratowniczych.Obóz miał na celu zintegrowanie młodzieży z dwóch grup ratowniczych, Medical Team ZSP Kalisz Pomorski i niedawno powstałej grupy MedicalGroup SP Kalisz Pomorski, a także zapoznanie i doskonalenie wszystkich ważnych aspektów z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ćwiczono Resuscytację krążeniowo-oddechową na wszystkich płaszczyznach wiekowych, tamowanie krwotoków, zabezpieczanie złamań, bandażowanie, a także badanie urazowe i wiele, wiele innych. W drugim dniu szkolenia członkowie grup spotkali się z mł. aspTomaszem Wyrzykowskim z Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, który opowiedział o pracy strażaka i ratownika medycznego, a także o systemie działań ratowniczych.

Szkolenie zostało przeprowadzone z inicjatywy opiekuna dwóch grup Karola Kaliny, który jest Instruktorem Pierwszej Pomocy i Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Tomasza Wyrzykowskiego za przybycie i przeprowadzenie szkolenia dla młodzieży.

W przyszłym roku szkolnym planowane są kolejne działania mające na celu kształcenie młodych ludzi z zakresu pierwszej pomocy.


Karol Kalina