- Certyfikaty z języka niemieckiego w Kaliskim Liceum
Certyfikaty z języka niemieckiego w Kaliskim Liceum
wtorek, 05 czerwiec 2018
Dnia 28 maja 2018r. kilkunastu uczniów oraz nauczycieliZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przystąpiło po raz kolejny do sesji egzaminacyjnej certyfikatu języka niemieckiego. Egzamin na poziomie B1 i B2 został przeprowadzony pod nadzorem pani dyrektor Centrum Egzaminacyjnego Goethe - Institut Oddział Szczecin Izabeli Zalewskiej – Baran.

Uczniowie przystąpili do części pisemnej egzaminu, który sprawdzał umiejętność rozumienia tekstu pisanego, słuchanego, tworzeniu tekstów użytkowych – prywatnych i oficjalnych oraz wypowiedzi opiniującej. W części ustnej zdający realizowali zadania w parach – planowanie wyznaczonego zadania, wypowiedź w postaci monologu na wylosowany temat oraz ocenę prezentacji partnera.

Do certyfikatów przygotowywała uczniów nauczycielka języka niemieckiego Mirosława Kacperska. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i zachęcamy wszystkich uczniów do zagładzania się na kolejną sesję zajęć certyfikatowych , które ruszają od września 2018r.


Mirosława Kacperska