- Medical Team zabezpieczał XXII Spotkania Młodych Lednica 2000
Medical Team zabezpieczał XXII Spotkania Młodych Lednica 2000
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniach od 2 do 3 czerwca 2018 r. grupa członków Medical Team, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk i Patryk Pawluk wraz z opiekunem grupy Karolem Kaliną zabezpieczała XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

Spotkania Młodych, to największe w Polsce spotkanie katolickiej młodzieży z kraju i zagranicy. Drużyna kaliskich ratowników przez ponad 25 godzin uczestniczyła w uroczystościach religijnych, dbając o bezpieczeństwo ludzi biorących udział w wyjątkowym wydarzeniu. Poza otarciami palców rąk, młodzi ratownicy musieli sprostać także skręceniom nadgarstka, stawu kolanowego, łokciowego, czy też skokowego. Poza tym dochodziło również do poparzeń słonecznych, w wyniku bardzo wysokiej temperatury występującej podczas spotkania. Upalna pogoda prowadziła do omdleń, a nawet do udaru cieplnego. Także i z tymi dość poważnymi wyzwaniami członkowie Medical Team świetnie sobie poradzili.

Wyjazd zakończył się sukcesem. Wracaliśmy do domu pełni uśmiechu, zadowoleni z dobrze wykonanej pracy oraz wzbogaceni o nowe doświadczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy podczas imprezy masowej. Za rok również pojawimy się w Lednicy!


Karol Kalina