- Medical Team i Dzienny Dom Seniora+ nawiązują współpracę
Medical Team i Dzienny Dom Seniora+ nawiązują współpracę
wtorek, 12 czerwiec 2018
W dniu 6 czerwca 2018 r. kierowniczka Dziennego Domu Senior+ w Kaliszu Pomorskim Magdalena Bądźwol wraz z opiekunem grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski Karolem Kaliną podpisali porozumienie o współpracy w ramach umowy partnerskiej.

W ramach wspólnych działań strony zakładają realizację m. in. następujących celów: - propagowanie i organizowanie działalności medycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz podopiecznych Dziennego Domu Senior+, - stwarzanie możliwości osiągania wysokiego poziomu medycznego i wykluczenie niewiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

To jedne z wielu celów, które będą realizowane. W przyszłości planowana jest realizacja projektu dla seniorów pod nazwą „Być ratownikiem”, mającego na celu cykliczne spotkania i szkolenia z seniorami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i aspektów związanych z medycyną. Zapowiada się owocna dla obu stron porozumienia współpraca.


Karol Kalina