- Wolontariusze w Niemieńsku
Wolontariusze w Niemieńsku
wtorek, 12 czerwiec 2018
W dniu 6 czerwca 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Niemieńsku odbył się XVI Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, pod hasłem ,,Śpiewać każdy może”. Jest to impreza o charakterze rekreacyjno – sportowo – integracyjnym, która swym zasięgiem obejmuje cały powiat choszczeński. Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest imprezą popularną, która każdego roku przyciąga zaprzyjaźnione placówki oraz licznych gości.

W Niemieńsku nie mogło zabraknąć uczniów z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Grupa wolontariuszy, w składzie: Zuzanna Bińkowska, Marysia Gródka, Roksana Chyćko, Amanda Guba, Agnieszka Krysińska, Wiktoria Nowosad, Weronika Bania, Natalia Hope, Zuzia Jedynowicz, Daria Milczach, Nikola Telatyńska, Dominika Sosnowska, Milena Stanisavljević, Wiktoria Kudzia, Alicja Machnik, Adrian Głogowski z opiekunem Anną Józiak wspomagała organizację uroczystości.

Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez Dyrektor Ośrodka Agnieszkę Korzeniewską, która podziękowała serdecznie sponsorom imprezy i wręczyła im upominki przygotowane przez wychowanków.

Po części oficjalnej wszyscy bawili się wspólnie podczas występów prezentowanych przez różne grupy dzieci oraz przy piosenkach Disco Polo. Na zakończenie XVI Zamkowego Dnia Osób Niepełnosprawnych wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie, chęć niesienia pomocy innym, empatię i dobre serce.

Ogromne podziękowania kierujemy do pracowników i dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku, za ciepłe przywitanie, chęć współpracy i dobrą atmosferę.


Anna Józiak