- Wywiadówka profilaktyczna dla rodziców
Wywiadówka profilaktyczna dla rodziców
wtorek, 12 czerwiec 2018
Dnia 25 maja 2018r, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorski, odbyła się wywiadówka profilaktyczna dla rodziców pod hasłem: ,,Jak budować swoje relacje z nastolatkiem?”.

Swoją wiedza i doświadczeniami z wieloletniej pracy dzieliła się z rodzicami pani Agnieszka Tartir – psycholog i psychoterapeutka z Pilskiego Ośrodka Psychoterapii. Pani Agnieszka podkreśliła ogromne znaczenie rodziny, jako najważniejszego czynnika budującego i wzmacniającego pozytywne postawy życiowe młodego człowieka oraz wskazała na kluczową rolę rozmowy rodzic-dziecko.

W podsumowaniu spotkania, podkreśliła, że pełne porozumienie w rodzinie wymaga czasu, zaangażowania, świadomej pracy nad sobą, a niejednokrotnie wielu wyrzeczeń ze strony wszystkich jej członków. Zdecydowanie stwierdziła, że warto podjąć trud rozmawiania z dziećmi począwszy od najwcześniejszych lat ich życia, a zaowocuje to pogłębieniem więzi i pomoże zbudować trwały pomost dla wzajemnej komunikacji.


Anna Józiak