- Kaliscy informatycy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu
Kaliscy informatycy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu
niedziela, 24 czerwiec 2018
W dniach od 13 do 15 czerwca 2018r. klasa pierwsza technikum informatycznego pod opieką wychowawcy Magdaleny Łojek oraz nauczycielki języka angielskiego Izabelli Chojnackiej uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałczu w ramach Kontraktu Samorządowego współrealizowanego przez ZSP w Kaliszu Pomorskim pn. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.

Trzydniową naukę programowania prowadził dr inż. Wojciech Musiał. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznali się ze współczesnymi systemami komputerowymi obliczeń inżynierskich CAE (ang.Computer Aided Engineering). Uczniowie zaznajomili się z metodami realizacji rysunków złożeniowych na podstawie wykonanych obiektów, zgodnie z zasadami umieszczania więzów montażowych. Ponadto, młodzież otrzymała szeroką wiedzę z podstaw projektowania inżynierskiego, modelowania i analizy złożonych układów mechanicznych, budowy i zasad działania nowoczesnych maszyn i urządzeń technicznych, robotów i manipulatorów przemysłowych oraz podstaw ich programowania w układach CNC.

Miła odskocznią intensywnych zajęć okazała się atmosfera i nowoczesna infrastruktura sportowa Centralnego Ośrodka Sportowego w Wałczu. Wieczory uczniowie spędzali w pokoju Chill out grając w bilard, piłkarzyki oraz PlayStation lub po prostu spacerując po pełnej zieleni okolicy nad brzegiem jeziora Raduń.


Magdalena Łojek