- Maturzyści z Kalisza Pomorskiego na największej w Polsce lekcji matematyki.
Maturzyści z Kalisza Pomorskiego na największej w Polsce lekcji matematyki.
środa, 19 wrzesień 2018
Nowy rok szkolny maturzyści zaczęli od treningu motywacyjnego, który poprowadził mistrz matematyki Dariusz Kulma - Nauczyciela Roku 2008. W auli Uniwersytetu Szczecińskiego 18 września 2018r. zebrało się 1000 maturzystów, wśród nich ponad setka kaliskich licealistów, którzy podczas największej lekcji matematyki w Polce zmierzyli się z dowodami matematycznymi. Uczniowie poczuli wiatr w żaglach dzięki Panu Kulmie, który uświadomił im, że warto w życiu wytyczać sobie cele i z pełną determinacją je osiągać.
Wiara, że „dam radę” udzieliła się również naszym uczniom. Samodzielnie jeszcze w czasie wykładu przeprowadzali dowody nierówności i mieli wielką satysfakcję, bo jak się okazuje to wcale nie musi być takie trudne. Dopingowały ich matematyczki Danuta Stempień, Zyta Bogacz i Katarzyna Witek, które z dumą spoglądały na zapiski uczniów i radość w ich oczach. Salon Maturzystów w Szczecinie przygotował wiele ciekawych ofert dla uczniów. Prezentacje uczelni wyższych oraz wykłady przygotowane przez ekspertów OKE. Podczas wykładów z matematyki i języka polskiego przygotowanych pod kątem egzaminu, młodzież otrzymała wskazówki jak korzystać z materiałów ze strony OKE Poznań czy CKE oraz ogólne informacje dotyczące treści egzaminów. Dla naszych licealistów była to dobra powtórka, ponieważ nauczyciele w naszej szkole systematycznie pracują z uczniami na materiałach przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Opiekunki, które również brały udział w tych wykładach - Grażyna Czerner, Mirosława Kacperska i Jadwiga Czerniga, trafnie skomentowały, że wyjazd uświadomił uczniom, że matura tuż, tuż…
Katarzyna Witek