- AKTYWNA INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH
AKTYWNA INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH
niedziela, 23 wrzesień 2018
Tradycją kaliskiego Liceum i Technikum jest coroczny wyjazd klas pierwszych, który jest okazją do poznania się młodzieży, integracji zespołu wychowawczego oraz współpracy z wychowawcą przez wspólny pobyt, zajęcia, gry i zabawy prowadzone poza szkołą.
W pierwszej połowie września pięć klas pierwszych: 1a, 1b, 1c, 1d, 1ti wraz z wychowawcami: Magdaleną Łojek, Katarzyną Arsobą, Renatą Effenberg-Nawrot, Wojciechem Sztobryniem i Danutą Stempień wyjechało się na obóz integracyjny zorganizowany na Ośrodku Kadet OK w miejscowości Długie. Doświadczona kadra instruktorów zapewniła młodzieży i opiekunom wiele atrakcji.
Podzieleni na grupy uczestniczyli w wyprawie kajakowej szlakiem wodnym biegnącym przez trzy jeziora, rywalizowali w paintballowych potyczkach według ciekawych scenariuszy. Nie zabrakło też gier terenowych, wędrówek po lesie czy walki z własnymi słabościami na ściance wspinaczkowej. Odpoczynkiem od przygód było wieczorne ognisko. Muzyka, krąg przyjaciół, ciekawe opowieści i zwierzenia, takie chwile zostają w pamięci na zawsze.
Wyjazd integracyjny był świetną okazją dla młodzieży i wychowawców, aby poznać się bliżej, zdobyć pierwsze wspólne doświadczenia we współpracy, pokonywaniu trudności i zabawie. Zaowocował pierwszymi wspomnieniami związanymi z nową klasą i szkołą.

Wychowawcy klas pierwszych