- MISTRZOSTWA POLSKI I PUCHAR POLSKI W CROSS COUNTRY W KALISZU POMORSKIM
MISTRZOSTWA POLSKI I PUCHAR POLSKI W CROSS COUNTRY W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 30 wrzesień 2018
W dniach 22-23 września 2018 r. na torze motocrossowym w Kaliszu Pomorskim odbyła się IX ostatnia runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w CROSS COUNTRY.
Podczas trwających zawodów nie mogło zabraknąć młodzieżowej grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski, którą reprezentowała uczennica klasy II B Natalia Kopczyk.
W czasie trwających wyścigów Natalia wraz z opiekunem grupy panem Karolem Kaliną zabezpieczała wyścigi na zasadach „flagowania”. Polegało to na ustawieniu się na tzw. hopkach i obserwowaniu wyścigu. W momencie, gdy dochodziło do wypadków uczennica wraz z opiekunem musieli użyć flagi w celu poinformowania nadjeżdżających zawodników o wypadku jaki miał miejsce.
Dzięki nawiązanej współpracy grup medycznych Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz Medical Group SP Kalisz Pomorski z Panem Piotrem Stodulskim reprezentującym grupę Motosport, młodzi ratownicy niedługo będą mogli cieszyć się nowym sprzętem medycznym przydatnym podczas szkolenia.

Karol Kalina