- CERTYFIKAT SZKOŁA Z ŻYCIEM DLA ZSP W KALISZU POMORSKIM
CERTYFIKAT SZKOŁA Z ŻYCIEM DLA ZSP W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 30 wrzesień 2018

W dniu 26 września 2018 roku po raz drugi delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim została zaproszona na galę wręczenia certyfikatu ,,Szkoła z życiem’’, która odbyła się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. W uroczystości wziął udział szkolny koordynator akcji „Komórkomania”.
To zaszczytne miano zostało nadane przez Fundację DKMS oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie za organizację na rzecz Fundacji akcji #KOMÓRKOMANIA.

Akcja ma na celu aktywne budowanie świadomości w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska –Kulesza w ciepłych słowach zwróciła się do wszystkich wolontariuszy z 42 szkół z województwa zachodniopomorskiego dziękując im za ogromne zaangażowanie w tak szczytny projekt. Pani Kurator zauważyła, że po raz kolejny młodzież osiągnęła sukces. Kaliskich wolontariuszy reprezentowała uczennica klasy 2d Martyna Czerepaniak oraz koordynatorka projektu Jadwiga Czerniga.
W imieniu Fundacji oraz osób, którym komórki macierzyste pozyskane w takich akcjach uratowały życie składam serdeczne podziękowania wolontariuszom zaangażowanym w projekt, zarejestrowanym potencjalnym dawcom oraz Dyrekcji szkoły za pomoc w realizacji projektu. Wszystkich zainteresowanych już dzisiaj zapraszam do zaangażowania się w kolejną III już edycję, która odbędzie się w marcu 2019 roku.

Jadwiga Czerniga