- Podwójne podium w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
Podwójne podium w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
niedziela, 07 październik 2018
Dnia 29 września 2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Podwójny sukces w konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zdobywając dwa miejsca na podium. Dariusz Guz z klasy 1a zajął drugie miejsce, a Małgorzata Słomka, również z klasy 1a, zdobyła trzecią lokatę. Opiekunem przygotowującym laureatów był dyrektor Maciej Rydzewski, a do Kołobrzegu z uczniami pojechała nauczycielka historii Katarzyna Arsoba.
Konkurs odbył się w ramach VI Kołobrzeskich Dni z rotmistrzem Witoldem Pileckim pod patronatem honorowym Anny Zalewskiej Ministra Edukacji Narodowej oraz Tomasza Tamborskiego Starosty Kołobrzeskiego. Wzięło w nim udział 32 uczniów z 18 szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego. Laureaci konkursu mieli okazję porozmawiać z synem bohatera, Andrzejem Pileckim. Udzielili również wywiadu dla Radia Koszalin. Małgorzata i Dariusz mimo, że brali udział w konkursie po raz pierwszy osiągnęli bardzo duży sukces, z powodzeniem kontynuując zwycięską passę swoich poprzedników – Olivii i Szymona. Po raz czwarty z rzędu uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim zajęli dwa miejsca na podium. Gratulujemy!

Redakcja ,br> Link do informacji o konkursie na stronie powiatu kołobrzeskiego: https://www.powiat.kolobrzeg.pl/aktualnosc-2340-za_nami_vi_konkurs_o_rotmistrzu_pileckim.html