- MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ
MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ
czwartek, 18 październik 2018
Dnia 9 października 2018 r. na szkolnym boisku Orlik przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim rozegrano kolejną edycję Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej.
Przez pięć godzin toczyła się walka o tytuł najlepszej klasowej drużyny w piłce nożnej w ZSP Kalisz Pomorskim. W turnieju wzięło ponad 90 uczniów i uczennic kaliskiego Liceum i Technikum.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywały spotkania na zasadzie „każdy z każdym”. Pod koniec fazy grupowej wyłoniono po dwie najlepsze drużyny z grupy A i B.
Mecze były niezwykle zacięte i interesujące. W pojedynku o 3 miejsce klasa 3c pokonała 3:1 połączone klasy 1d/Ti. Nie obyło się bez emocji podczas finału rozegranego między drużynam 3d i 1c. Spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 2:2. Ostatecznie w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze klasy 3d wygrywając 3:2.
Wszystkim klasom gratulujemy udziału w sportowej rywalizacji, a zwycięskim zespołom przesyłamy gromkie brawa!

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw:
1 miejsce – klasa 3D;
2 miejsce – klasa 1C;
3 miejsce – klasa 3C.

Za organizację i sędziowanie turnieju odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP w Kalisz Pomorskim – Karol Kalina i Sebastian Stateczny.

K. Kalina