- NABÓR DO PROJEKTU ERASMUS+
NABÓR DO PROJEKTU ERASMUS+
piątek, 19 październik 2018
W dniach od 1 do 11 października 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbywała się rekrutacja do projektu wymiany młodzieży ERASMUS+ w ramach Akcji 2 Partnerstwa Współpracy Szkół „BE AWERE FOR THE FUTURE”.
W całym procesie rekrutacyjnym wzięło około 31 uczniów ZSP w Kalisz Pomorskim, którzy musieli pokazać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości języka angielskiego. Rekrutacja składała się z 3 etapów, pierwszym z nich był egzamin teoretyczny, który zawierał pytania z pierwszej pomocy przedmedycznej i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Drugim etapem była rozmowa kwalifikacyjna z języka angielskiego prowadzona przez doświadczonych nauczycieli Agnieszkę Kubat i Adama Stąporka. Trzecim i ostatnim etapem był egzamin praktyczny sprawdzający umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach codziennych. Wszystkie etapy rekrutacji z pierwszej pomocy przeprowadził Karol Kalina, opiekun grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski.
Uczniowie starali się z całych sił, by zakwalifikować się do projektu, którego celem jest pierwsza pomoc przedmedyczna oraz aktywności związane z poznaniem zwyczajów, kultury i ciekawostek krajów partnerskich, zajęcia z języka angielskiego, spotkania z organizacjami działającymi w obszarze ratownictwa, realizowane podczas wyjazdów młodzieży oraz z wykorzystaniem komunikacji przez Internet.
Uczestnikom rekrutacji gratulujemy zaangażowania i życzymy sukcesów nie tylko w realizacji projektu ERASMUS+, ale także w nauce języka angielskiego oraz działaniach grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski, która znalazła stałe miejsce w życiu kaliskiej społeczności .

Lista uczniów zakwalifikowanych do międzynarodowego projektu ERASMUS+ 2018-2020:
1. Gardzińska Zuzanna 1a
2. Kostrzewska Zuzanna 1a
3. Ramza Aleksandra 2b
4. Kopczyk Natalia 2b
5. Martenka Mateusz 2a
6. Biskupska Karolina 1b
7. Hildebrand Rozalia 1b
8. Budnicka Karolina 2b
9. Jędrzejczyk Gracjan 2a
10. Strugała Julia 1a
11. Kowalczyk Aleksandra 2d
12. Lipiński Jakub 1a
13. Panowicz Michał 3d
14. Bagrowska Wiktoria 3d
15. Ostrowski Dariusz 1b
16. Lewosiuk Klaudia 1a
17. Małysz Jolanta 1a
18. Nowakowska Malwina 3d
19. Bałunda Patrycja 1b
20. Rybicka Jolanta 1b
21. Reczko Agnieszka 3b
22. Skrzypczak Alicja 2a
23. Mieszkowska Zuzanna 3b
24. Zalewska Oliwia 1a
Lista rezerwowa:
1. Gumny Rafał 2d
2. Halapacz Franciszek 2b

Karol Kalina