- UCZNIOWIE NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W CSWL DRAWSKO
UCZNIOWIE NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W CSWL DRAWSKO
piątek, 19 październik 2018
W dniu 12 października 2018 r. kaliscy Licealiści, uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym pod opieką nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego oraz dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wzięli udział w konferencji naukowej „30 lat wykopalisk archeologicznych na poligonie drawskim”, zorganizowanej przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Nadleśnictwo Drawsko oraz Muzeum w Koszalinie i Uniwersytet Warszawski.
Uczniowie mieli okazję obejrzenia i wysłuchania referatów przygotowanych przez najlepszych polskich archeologów zajmujących się historią starożytną ziem polskich, m. in. prof. UAM Andrzeja Michałowskiego, prof. UMCS Piotra Łuczkiewicza czy prof. UW Bartosza Kontnego. Sesje naukowe dotyczyły najciekawszych odkryć archeologicznych z późnej starożytności na Pomorzu oraz archeologii militarnej późnej starożytności. Tematyki szczególnie bliskiej przyszłym żołnierzom.
Młodzież miała okazję poszerzenia wiedzy historycznej o treści wykraczające poza podstawę programową oraz poznania specyfiki pracy archeologów. Uczniowie otrzymali także prezent – publikację historyczną poświęconą 70 – leciu poligonu drawskiego.
Dziękujemy dowódcy CSWL Drawsko pułkownikowi Markowi Gmurskiemu za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym wydarzeniu naukowym.

(ZSP)