- SPOTKANIE Z KSIĘDZEM KAPELANEM
SPOTKANIE Z KSIĘDZEM KAPELANEM
poniedziałek, 22 październik 2018
W dniu 10.10. 2018 r. z inicjatywy księdza katechety Wojciecha Marcinkiewicza, na zaproszenie dyrektora ZSP Macieja Rydzewskiego, dzięki uprzejmości dyrektora Zakładu Karnego w Czarnym pana płk Wojciecha Brzozowskiego, przybył do szkoły kapelan więzienny ksiądz Marcin Gajowniczek. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas policyjno-penitencjarnych oraz nauczyciele.
Ksiądz Marcin Gajowniczek opowiedział o trudach pracy kapelana więziennego, jednocześnie przypomniał uczniom jaka czeka ich odpowiedzialna i wymagająca praca w służbach mundurowych, np. w Służbie Więziennej, wśród osób skazanych i osadzonych. Młodzież z uwagą i w skupieniu słuchała słów człowieka, który z pasją wykonuje swoją pracę mimo, że jest bardzo ciężka i wymaga wiary w to co się robi. Po spotkaniu z ks. kapelanem, planowany jest wyjazd do Zakładu Karnego w Czarnym. Spotkania uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim z osobami, które mogą być przykładem dla młodzieży będą kontynuowane w kolejnych miesiącach.

(ZSP)