- JESIENNY MARSZ KONDYCYJNY
JESIENNY MARSZ KONDYCYJNY
piątek, 26 październik 2018
W dniu 17 października 2018 r., uczniowie klas mundurowych kaliskiego Liceum, korzystając z uroków pięknej polskiej jesieni rywalizowali w cyklicznym marszu kondycyjnym.
Do zmagań stanęły klasy 1c, 1d, 2c i 2d pod opieką wychowawców : Renaty Efenberg- Nawrot, Wojciecha Sztobrynia, Andrzeja Kowalewskiego, Krzysztofa Wójciaka i ks.Wojciecha Marcinkiewicza.
Po zbiórce, sprawdzeniu mundurów i wyposażenia uczniowie ruszyli w kierunku Dębska. W trakcie marszu klasy miały do wykonania różne zadania, m.in. test na szybkie myślenie oraz wykonanie piosenki marszowej.
Po około 2 godzinach grupa dotarła do Dębska, gdzie można było odpocząć, posilić się, oraz usmażyć kiełbaski. Klasy pierwsze odbyły pierwszy trening strzelecki. Po odpoczynku uczniowie wyruszyli do szkoły inną drogą, aby lepiej poznać piękne okolice Kalisza Pomorskiego.
W szkole odbyła się ponowna zbiórka, oraz sprawdzenie czy nikt nie doznał kontuzji. Na szczęście poza sporą ilością obtarć i pęcherzy innych dolegliwości nie było. Do marszu zimowego stopy na pewno się zagoją.
Rywalizację klas wygrała klasa 2d policyjno-penitencjarna. Gratulujemy.

Krzysztof Wójciak