- Przedszkolaki z Dębska uczą się pierwszej pomocy
Przedszkolaki z Dębska uczą się pierwszej pomocy
piątek, 26 październik 2018
Dnia 17 października 2018 r. w przedszkolu „Wesołe nutki” w Dębsku odbyło się szkolenie dla najmłodszych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W spotkaniu wzięły dwie członkinie grupy Medical Team Kalisz Pomorski Natalia Kopczyk i Karolina Biskupska wraz z opiekunem grupy Karolem Kaliną.
Podczas szkolenia omawiane były najważniejsze aspekty postępowania przy osobach nieprzytomnych oddychających i nieoddychających. Dzieci mogły nauczyć jak i kiedy zastosować pozycję boczną bezpieczną oraz mogły spróbować swoich sił wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinie. Oprócz tego, najmłodsi ratownicy przypomnieli sobie, jakie są najważniejsze numery alarmowe, a także poznali, jak zadbać o własne bezpieczeństwo.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę z przedszkolem „Wesołe nutki” z Dębska.

Karol Kalina