- Zwycięstwa w zawodach piłkarskich
Zwycięstwa w zawodach piłkarskich
piątek, 26 październik 2018
Dnia 24 października 2018 r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbyła się kolejna edycja Powiatowej Licealiady Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt. Zespoły reprezentujące Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zarówno żeński, jak i męski odniosły zwycięstwo w zawodach. Wiosną będą reprezentować powiat drawski w ćwierćfinałach Wojewódzkiej Licealiady Piłki Nożnej.
Turniej był podzielony na dwie kategorie, w których brały udział zespoły dziewcząt z Kalisza Pomorskiego i Drawska Pomorskiego oraz zespoły chłopców z Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego, Złocieńca i Czaplinka.
Każdy z meczów był rozgrywany w czasie 2x10 min w systemie „każdy z każdym”. Dziewczęta z ZSP w Kaliszu Pomorskim pewnie wygrały 2:0 z rówieśniczkami z Drawska Pomorskiego, co sprawiło, że zajęły pierwsze miejsce i obroniły tytuł mistrzowski z ubiegłego roku.
Inaczej było u chłopców, którzy musieli rozegrać trzy spotkania z rówieśnikami ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Drawskiego. Zmagania były bardzo zacięte. Trzy drużyny zakończyły zawody z 6 punktami – Kalisz Pomorski, Drawsko Pomorskie i Czaplinek. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim, dzięki lepszemu stosunkowi bramek. Tym samym obronili tytuł mistrzowski trzeci raz z rzędu.
Opiekunami i trenerami zespołu chłopców byli Sebastian Stateczny i Karol Kalina, natomiast zespołu dziewcząt Karol Kalina.
Serdeczne podziękowania należą się Sebastianowi Statecznemu za profesjonalne sędziowanie zawodów.
Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Jedynowicz, Kamila Żakowicz, Daria Borowiec, Jolanta Miry, Amelia Piątkowska, Natalia Przybylska, Urszula Sikora, Maja Koźbiał, Karolina Wielgórka, Klaudia Worach
Skład drużyny chłopców: Konrad Nowak, Kacper Banaszak, Dominik Groblica, Bartosz Banasiak, Igor Szpura, Maciej Rdzanek, Dawid Radysz, Konrad Preis, Grzegorz Kulesa, Wiktor Zieliński

Karol Kalina