- ZWYCIĘSKI POCZĄTEK ZMAGAŃ W POMORSKIEJ LIDZE HISTORYCZNEJ
ZWYCIĘSKI POCZĄTEK ZMAGAŃ W POMORSKIEJ LIDZE HISTORYCZNEJ
piątek, 26 październik 2018
Deszczowy wtorek 23 października 2018 roku był szczęśliwym dniem dla drużyny kaliskiego Liceum, uczestniczącej w Pomorskiej Lidze Historycznej. W I rundzie konkursu, która odbyła się w auli Uniwersytetu Szczecińskiego sześcioosobowa ekipa pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 75,5 na 100 możliwych do zdobycia punktów.
Pomorska Liga Historyczna to konkurs dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych organizowany od 2016 roku przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej celem jest zgłębianie historii Pomorza Zachodniego w powiązaniu z dziejami Polski i Europy.
W roku szkolnym 2018/2019 rozgrywana jest trzecia edycja Ligi, w której bierze udział 10 drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie mają do wykonania zadania w czterech rundach konkursowych zmagań. Pierwszą z nich był drużynowy turniej wiedzy „Pomorze Zachodnie w latach 1815 – 1945”. Z trudnymi zadaniami i pytaniami najlepiej poradziła sobie drużyna z Kalisza Pomorskiego „Historyczne Świry” w składzie: Martyna Czerepaniak, Karolina Kraska, Zuzanna Gabrych, Mateo Cosaret, Jakub Schaefer oraz Mateusz Martenka – kapitan zespołu.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rundach Pomorskiej Ligi Historycznej.

ZSP