- Happening bezpieczeństwa
Happening bezpieczeństwa
środa, 31 październik 2018
Dnia 27 października 2018 r. na rynku miejskim w Kaliszu Pomorskim odbył się Happening Bezpieczeństwa organizowany przez Stowarzyszenie Żarek i grupę medyczną z Drawska Pomorskiego z udziałem Medical Team ZSP Kalisz Pomorski.
Podczas trwania happeningu mieszkańcy miasta i gminy mogli otrzyamać czujniki tlenku węgla i gazu. By móc zdobyć czujnik tlenku węgla trzeba było rozwiązać test wiedzy dotyczący czadu, oraz przejść trzy stanowiska szkoleniowe, które byly prowadzone w specjalnym namiocie rozstawionym przez OSP Kalisz Pomorski. Uczestnicy happeningu szkolili się w wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej z AED i ustalaniu pozycji bocznej bezpiecznej. Wszystkie punkty nadzorowali członkowie grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wraz z przedstawicielem grupy medycznej Drawsko Pomorskie.
To kolejna akcja, w której grupy medyczne z Kalisza Pomorskiego i Drawska Pomorskiego współpracowały wspólnie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Kalisza Pomorskiego i Państwową Strażą Pożarną z Drawska Pomorskiego. Oby było więcej takich akcji, brawo!

Karol Kalina