- Niepodległej na sportowo
Niepodległej na sportowo
wtorek, 13 listopad 2018
Dnia 7 listopada 2018 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Były to szczególne zawody, ponieważ uczestnicy ubrani byli w stroje w biało – czerwonych barwach narodowych.
Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które rozgrywały mecze ,,każdy z każdym”. Rywalizacja i sportowe zaangażowanie było ogromne. Sportowe emocje towarzyszyły nieprzerwanie uczestnikowi turnieju.
Ostatecznie po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna, która nie przegrała żadnego meczu w składzie: Tomasz Durmiński, Maciej Rdzanek, Michał Wierzbiński, Bartosz Banasiak, Daria Borowiec, Zofia Hurka i Barbara Paś.
Drugie miejsce w turnieju zajęli: Amelia Piątkowska, Katarzyna Strychalska, Agata Pomorska, Antoni Nowak, Michał Antczak i Grzegorz Kulesa.
Trzecie miejsce zdobyli: Patrycja Rzeszuto, Julia Sikora, Natalia Mrozik, Kacper Derewienko, Dominik Groblica i Kacper Winiarczyk.
Piękne puchary ufundował Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, a atrakcyjne nagrody zostały zakupione ze środków KSTZ ,,MASTERS”. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zaangażowania i sportowej rywalizacji. Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim udowodnili, że również na sportowo można celebrować Święto Niepodległej.
Turniej zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego Renata Effenberg-Nawrot.

(ZSP)