- Uczennice z kaliskiego Liceum nagrodzone w ogólnopolskim konkursie w Warszawie
Uczennice z kaliskiego Liceum nagrodzone w ogólnopolskim konkursie w Warszawie
sobota, 17 listopad 2018
Uczennice z kaliskiego Liceum od kilku lat uczestniczą z wielkim powodzeniem w ogólnopolskim konkursie historyczno- artystycznym „Pamięć nieustająca” w Warszawie. Każdego roku zdobywają tam czołowe miejsca i tak było w obecnej VI edycji, w której tytuł laureata przyznano Karolinie Budnickiej, a wyróżnienie otrzymała Oktawia Gwiaździńska.
Po raz kolejny przyznano nagrody rzeczowe uczestniczkom konkursu. Wyróżniono również okolicznościowym dyplomem opiekunkę laureatek - Joannę Mączkowską, polonistkę w kaliskim Liceum oraz reżysera teatralnego. W ten sposób uhonorowano jej zasługi w konsekwentnym budowaniu wśród młodzieży zainteresowania swoimi Małymi Ojczyznami oraz historią i działalnością lokalnych bohaterów.
Przewodniczącym jury tegorocznego konkursu był Romuald Karaś (reportażysta, literat, wydawca, prezes Stowarzyszenia im. Witolda Hulewicza), sekretarzem Aleksander Rowiński ( redaktor Oficyny Literatów Rój). W skład komisji wchodzili: Zofia Teresa Kozłowska ( wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego), Anna Kwiatkowska (redaktor programu TVP Historia), Hanna Pawlikowska- Gannon (redaktor wydawniczy), Adam Stasiński (kustosz Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa), Stefan Truszczyński (dziennikarz prasy, radia, telewizji, członek Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), Lech Rowiński (architekt, plastyk, grafik).

(ZSP)