- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA WOJSKOWO
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA WOJSKOWO
sobota, 17 listopad 2018
W dniu 08.11.2018r w Drawsku Pomorskim odbyły się obchody Święta Niepodległości przygotowane przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i władze miasta. Na zaproszenie dowódcy CSWL pułkownika Marka Gmurskiego w uroczystościach wzięli udział uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora rez. Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego.
W kościele Św. Pawła Apostoła o godz. 10:00 odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. We mszy świętej udział wzięli uczniowie klasy 1c wraz z opiekunem, dowódca i żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, mieszkańcy, władze samorządowe Drawska Pomorskiego oraz przedstawiciele instytucji i zaproszeni goście. W czasie mszy oprawę muzyczną zabezpieczała orkiestra wojskowa z Koszalina. Kompanię honorową wystawiła 2 Brygada Zmechanizowana w Złocieńcu. W uroczystościach szkołę reprezentował poczet sztandarowy, którego skład stanowili uczniowie: Antoni Nowak, Konrad Nowak, Wojciech Pituła.
Po uroczystościach kościelnych odbył się uroczysty apel, na którym odczytano awanse zawodowe żołnierzy. Możliwość uczestniczenia przez młodzież szkolną w uroczystościach, odbywających się zgodnie z uregulowaniami ceremoniału wojskowego była niezapomnianym przeżyciem i okazją do zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Na koniec uczniowie posilili się wojskową grochówką. Mieli także możliwość zapoznania się z amerykańskim i polskim sprzętem wojskowym.
Dziękujemy za zaproszenie dowódcy CSWL Drawsko pułkownikowi Markowi Gmurskiemu.

(ZSP)