- KLASY POLICYJNO PENITENCJARNE W ZAKŁADZIE KARNYM W WIERZCHOWIE
KLASY POLICYJNO PENITENCJARNE W ZAKŁADZIE KARNYM W WIERZCHOWIE
sobota, 24 listopad 2018
W środę 21 listopada 2018 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu policyjno-penitencjarnym wraz z komisarzem Krzysztofem Wójciakiem i wychowawcą Pawłem Łuczko, uczestniczyli w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie.
Dla uczniów drugiej klasy były to kolejne zajęcia z panią porucznik Dorotą Zwolańską. Natomiast uczniowie klasy pierwszej byli pierwszy raz w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, z którym ZSP w Kaliszu Pomorskim z wiążące umowa o współpracy.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję m. in. do przetestowania specjalnych okularów imitujących stopień widzenia po spożyciu alkoholu i narkotyków. Uczniowie pierwszej klasy poznali specyfikę pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz strukturę i zasady funkcjonowania placówki.
Dziękujemy dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie podpułkownikowi Radosławowi Pewniakowi za zaproszenie oraz porucznik Dorocie Zwolańskiej za przeprowadzenie zajęć z młodzieżą.

(ZSP)