- Kaliscy wolontariusze z wizytą w Niemieńsku
Kaliscy wolontariusze z wizytą w Niemieńsku
czwartek, 29 listopada 2018
Dnia 28.11.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych należących do Szkolnego Koła Wolontariuszy, wraz z opiekunem, pedagogiem Anną Józiak, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku.
Naszym zadaniem było przygotowanie zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci. Oczywiście nie obyło się bez wróżb andrzejkowych. Dzieci z Niemieńska miały okazję poznać przyszły zawód, imię swojej wybranki/wybrańca i dowiedzieć się o swojej przyszłości. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez wolontariuszy konkurs, w którym każdy wygrywał cudowny upominek. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach i sprawiało im to ogromną radości.
Dziękujemy wszystkim wychowawcom i dyrekcji ośrodka za ciepłe przyjęcie i miłą gościnę.
Dzięki takim wyjazdom mamy możliwość udzielenia wsparcia osobom potrzebującym, możemy poznać samych siebie i zrozumieć, że warto pomagać. Świadczą o tym gesty, zachowania dzieci, które doświadczyłyśmy. Cudowne przeżycie!!!

Wolontariusze