- BLIŻEJ FUNDUSZY EUROPEJSKICH
BLIŻEJ FUNDUSZY EUROPEJSKICH
poniedziałek, 03 grudzień 2018
W piątek 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościła pani Joanna Radomska, pracownik Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinku. Przeprowadziła z uczniami klas drugich i trzecich zajęcia na temat możliwości, jakie dają młodym ludziom, absolwentom liceów Fundusze Europejskie.
Młodzież podczas lekcji mogła dowiedzieć się o szerokiej ofercie szkoleń i staży dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, finansowanych z Funduszy Europejskich. Kaliscy Licealiści nauczyli się jak z nich korzystać, gdzie szukać informacji na temat poszerzenia kwalifikacji zawodowych ze środków Unii Europejskiej oraz jak o nie aplikować. Podczas każdego z czterech spotkań uczniowie otrzymali ulotki i materiały dotyczące poruszanej problematyki.
Zajęcia odbyły się w ramach współpracy ZSP w Kaliszu Pomorskim z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich ze Szczecinka. Dziękujemy pani Joannie Radomskiej za profesjonalizm i ciekawe prowadzenie lekcji, które otworzyły przed młodzieżą nowe perspektywy rozwoju po ukończeniu szkoły.

(ZSP)