- ROPR na ulicach Kalisza Pomorskiego
ROPR na ulicach Kalisza Pomorskiego
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kaliszu, to jednostka ratownicza, która powstała dzięki opiekunowi oraz członkom Medical Team ZSP Kalisz Pomorski – Karolowi Kalinie, Wiktorii Bagrowskiej Natalii Kopczyk i Aleksandrze Kowalczyk. ROPR ma na celu udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Minęły dwa tygodnie i za nami pierwsze rowerowe patrole na kaliskich ulicach. Służba patrolowa rozpoczęła się 20 listopada 2018 r., kiedy ROPR Kalisz Pomorski wyjechało na ulice, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.
Mimo niskich temperatur ratownicy na rowerach patrolowali Kalisz Pomorski w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00. Było coraz zimniej, oprócz tego wiał wiatr, który utrudniał patrole. Zaistniała potrzeba zwiększenia liczebności ROPR. Do grona roprrowców dołączyli kolejni członkowie Medical Team Kalisz Pomorski – Karolina Biskupska, Dariusz Ostrowski, Gracjan Jędrzejczyk i Mateusz Martenka.
Po dwóch tygodniach patroli na rowerach z powodu warunków atmosferycznych nastąpiła przerwa w działaniach ROPR. To jednak nie koniec tej inicjatywy. Ratownicy w gotowości do akcji pozostają w stałym kontakcie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kaliszu Pomorskim. Na wiosnę wznowią patrole.

Karol Kalina