- Grupy medyczne wspierają Gabrysię
Grupy medyczne wspierają Gabrysię
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Dnia 1 grudnia 2018 r. członkinie grup medycznych Medical Team ZSP i Medical Group SP Kalisz Pomorski wraz z opiekunem Karolem Kaliną wzięli akcji charytatywnej połączonej ze zbiórką pieniężną wspierając w ten sposób ciężko chorą Gabrysię Rękawek.
W tym wyjątkowym dniu Natalia Kopczyk z Medical Team ZSP, a także Zofia Stąporek, Aleksandra Serdak, Wiktoria Susz, Otylia Misiura, Amelia Głuchowska, Kinga Janicka, Kinga Furman, Paulina Klimczak i Oliwia Nowak z Medical Group SP Kalisz Pomorski wraz z opiekunem grup Karolem Kaliną szkolili mieszkańców Kalisza Pomorskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każda zainteresowana osoba musiała przejść 5 stanowisk szkoleniowych, w których znalazły się: zabezpieczenie miejsca zdarzenia i bezpieczeństwo własne, pozycja bezpieczna, RKO u dorosłych i dzieci, RKO z użyciem AED, zadławienia i złamania, rany krwotoki.
Mieszkańcy, którzy przełamali strach udzielania pierwszej pomocy otrzymali na końcu z rąk Instruktora Pierwszej Pomocy i Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Karola Kaliny Poradnik Pierwszej Pomocy, którego jest autorem.
Szkolenie i udział w akcji charytatywnej było niesamowitym przeżyciem, dzięki któremu mogliśmy bliżej poznać mieszkańców Kalisza Pomorskiego.
Poza szkoleniem pierwszej pomocy można było również oddać krew dla Gabrysi. Daru serca dokonał m. in. Karol Kalina.
Wszystkim osobom, które tego dnia pojawiły się na hali widowiskowo-sportowej i na holu Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim gratulujemy uczestnictwa w realizacji tak szczytnego celu. Panu Sewerynowi Szymczykowi z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim dziękujemy za możliwość wydrukowania Poradnika Pierwszej Pomocy, który już niedługo trafi do placówek oświatowych, biblioteki miejskiej i wielu, wielu innych miejsc.

Dziękujemy za zaproszenie i zaufanie, a Gabrysi życzymy powrotu do zdrowia.

Karol Kalina