- PRACA W STANACH ZJEDNOCZONYCH
PRACA W STANACH ZJEDNOCZONYCH
piątek, 07 grudzień 2018
W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie dyrektora szkoły gościła pani Sara Knop, przedstawicielka Cultural Care Au Pair, największej na świecie organizacji au pair, zajmującej się rekrutacją młodych osób, w tym absolwentek liceów, do pracy w charakterze tzw. au pair czyli opiekunek dzieci w Stanach Zjednoczonych.
Przedstawicielka Cultural Care Au Pair, która sama wcześniej pracowała w tym charakterze w USA spotkała się z młodzieżą z dwóch klas dwujęzycznych – drugiej i trzeciej oraz z grupą realizującą język angielski na poziomie rozszerzonym. Przedstawiła na czym polega program au pair i jakie korzyści przynosi. Au pair mieszka z amerykańską rodziną, opiekując się jednocześnie jej dziećmi. W zamian ma zapewniony pokój i wyżywienie, tygodniowe kieszonkowe oraz możliwość podróżowania i studiowania w USA.
Poza tym w każdej z grup pani Sara Knop przeprowadziła w języku angielskim quiz dotyczący Stanów Zjednoczonych. Uczniowie, a głównie uczennice otrzymały upominki.
Zajęcia były prowadzone w ciekawy sposób. Perspektywa pracy, nauki i poznania Stanów Zjednoczonych spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Być może w przyszłym roku, któraś z absolwentek kaliskiego Liceum wyjedzie do pracy w USA.
Dziękujemy pani Sarze Knop oraz organizacji Cultural Care Au Pair za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych warsztatów otwierających przed młodzieżą nowe możliwości. Ze strony ZSP w Kaliszu Pomorskim zajęcia koordynowały nauczycieli języka angielskiego – Izabela Chojnacka i Magdalena Łojek.

(ZSP)