- Mikołajki klasy 2d w Drawsku Pomorskim
Mikołajki klasy 2d w Drawsku Pomorskim
piątek, 07 grudnia 2018
Mikołajowy dzień 6 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 2d policyjno-penitencjarnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, księdzem Wojciechem Marcinkiewiczem i Krzysztofem Wójciakiem już po raz drugi spędzili w gronie Przyjaciół z Przedszkola w Drawsku Pomorskim, przy Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Odwiedzili również Komendę Powiatową Policji.
Kiedy pojawiło się pytanie „czy nie chcielibyśmy ponownie spotkać się z dziećmi w Drawsku Pomorskim i wspólnie z nimi bawiąc się i tańcząc, świętować Mikołajki”, nie było innej odpowiedzi, jak tylko potwierdzająca naszą obecność. Dzięki panu Leszkowi Struszce, który udostępnił młodzieży autokar, mogliśmy wyjechać z prezentami, Mikołajem i jego pomocnicami, oraz księdzem Wojciechem Marcinkiewiczem do Przedszkola w Drawsku Pomorskim.
Na początek odbył się występ taneczny licealistek, następnie obdarowywanie prezentami wszystkich dzieci, wspólne zdjęcia pamiątkowe z Mikołajem, zabawy taneczne i ruchowe, którym nie było końca. Uśmiech na twarzach dzieci na długo pozostanie w pamięci. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wspólne Mikołajki z dziećmi z Przedszkola w Drawsku Pomorskim w przyszłym roku.
Po spotkaniu z dziećmi na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Norberta Gorzyńskiego, oraz dzięki zaangażowaniu st. sierż. Karoliny Żych i Krzysztofa Wójciaka, opiekuna klas policyjnych, uczniowie odbyli zajęcia w Komisariacie Powiatowym Policji. Poznawali tajniki służby w policji, zasady funkcjonowania Komendy i charakter pracy w zawodzie policjanta. Rozmowa z Komendantem potwierdziła, że współpraca ZSP w Kaliszu Pomorskim z Policją jest dla obu stron istotnym elementem rozwoju i funkcjonowania.
Dziękujemy Komendantowi Powiatowemu Policji mł. insp. Norbertowi Gorzyńskiemu, oraz Dyrektorowi Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie Krystianowi Ignacakowi za zaproszenie i kształcące spotkanie z dziećmi i funkcjonariuszami Policji.

Paweł Łuczko