- Wywiadówka Plus
Wywiadówka Plus
wtorek, 11 grudzień 2018
Grudniowe spotkanie z rodzicami w piątek 7.12.2018 r. zgromadziło w auli ZSP w Kaliszu Pomorskim liczne grono rodziców i nauczycieli. Przed spotkaniem rodziców z wychowawcami miała miejsce prelekcja profilaktyczna poświęcona problematyce cyberbezpieczeńtswa zaprezentowana przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W szkolnym holu na rodziców czekała także młodzież z własnoręcznie wykonanymi świątecznymi słodkościami i dekoracjami. Można było się również zaopatrzyć w najnowszy numer szkolnej gazety „Kontrast”.
Dzięki uprzejmości Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie funkcjonariusze Wydziału Prewencji omówili najważniejsze niebezpieczeństwa i zachowania związane z bezpieczeństwem w sieci oraz z nowymi generacjami środków odurzających, rozprowadzanymi drogą internetową. Uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć jak dynamicznie rozwija się zakres zagrożeń w cyberprzestrzeni i jak często młodzież bez świadomości następstw i konsekwencji wchodzi w obszar wszelkiego rodzaju przestępstw w tym obszarze. Funkcjonariusze wyczulili rodziców i nauczycieli na zachowania uczniów budzące podejrzenia. Podkreślali znaczenie stałego i partnerskiego kontaktu z dzieckiem, częste rozmowy, jako najlepsze recepty na zagrożenia.
Przed spotkaniem rodzice mogli wziąć udział w jarmarku świątecznym zorganizowanym przez uczniów i wychowawców. Poczęstować się pierniczkami własnego wypieku, odwiedzić stoisko pełne świątecznych akcesoriów: stroików, ręcznie robionych kartek świątecznych i słodkości. Dużym zainteresowaniem wśród rodziców cieszył się najnowszy numer szkolnej gazety „Kontrast”, który rozszedł się równie szybko jak świąteczne pierniczki.
Ciekawą ofertą były podręczne torby na zakupy, uszyte przez młodzież pod kierunkiem pani Barbary Tuziak w ramach działania „Koniec wymówek zrezygnuj z foliówek”, będącego częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Jesteśmy Razem „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.
Cieszymy się bardzo, że spotkanie z rodzicami po raz kolejny zakończyło się sukcesem, frekwencja dopisała. Rodzice mieli okazję nie tylko na rozmowę z wychowawcami i nauczycielami, ale też na refleksję dotyczącą bezpieczeństwa dzieci oraz zobaczenia jak młodzież rozwija swoje pasje i talenty w różnych dziedzinach. Inicjatorkami niecodziennej wywiadówki były kierownik internatu Jadwiga Czerniga oraz pedagog szkolny Anna Józiak we współpracy z wychowawcami, nauczycielami i przede wszystkim młodzieżą.

(ZSP)