- Starsi uczą młodszych
Starsi uczą młodszych
poniedziałek, 17 grudnia 2018
W dniu 12 grudnia 2018 r. na zaproszenie nauczyciela języka angielskiego Macieja Tuźnika pięcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim (Michalina Bieńczak, Wiktoria Spieler, Kaja Kamińska, Patrycja Sobczak i Gracjan Jędrzejczyk) poprowadziło lekcje języka angielskiego o tematyce świątecznej dla młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o tradycjach Bożonarodzeniowych w krajach anglosaskich oraz poznały słownictwo i piosenki związane z tym tematem. Na koniec każdych zajęć miały także okazję zatańczyć świąteczną zumbę ze starszymi koleżankami lub zagrać w interaktywną grę edukacyjną Kahoot. Lekcje odbyły się w klasach: 7a, 5d, 4b i 4c. Dziękujemy serdecznie kaliskim Licealistom za zaangażowanie oraz przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, a także ich wychowawczyniom Joannie Mączkowskiej i Kamili Kulik za współpracę we wspólnym przedsięwzięciu.

Maciej Tuźnik