- Dar serca dla pani Eli
Dar serca dla pani Eli
wtorek, 18 grudnia 2018
W piątkowe południe 14 grudnia 2018r., wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli u pani Elżbiety, samotnej osoby potrzebującej pomocy. Zawieźli jej życzenia świąteczne, dobre słowo i prezenty zebrane podczas zbiórki przeprowadzonej w szkole wśród rodziców, uczniów i nauczycieli.
Był to dar serca zorganizowany w odpowiedzi na informację od jednego z rodziców licealistki z Kalisza Pomorskiego o potrzebie pomocy dla pani Eli. Młodzież natychmiast ruszyła z akcją. Inicjatorem zorganizowanej zbiórki – ,,Świąteczna paczka, dla pani Eli”, była uczennica klasy 2c, Daria Borowiec. Dzięki jej zapałowi, empatii i dużej wrażliwości, cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice oraz nauczyciele pospieszyli z pomocą.
Finałem zbiórki, był wyjazd wolontariuszy z upominkami świątecznymi do pani Eli. Uczestnikami wyjazdu byli Daria Borowiec, Amanda Guba, Agnieszka Krysińska oraz opiekunowie pedagog szkolny, Anna Józiak i ksiądz Wojciech Marcinkiewicz.
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc pani Eli. Jej radość, zadowolenie i łzy w oczach świadczą o tym, że Nasz Wspólny gest, sprawił pani Eli mnóstwo radości, dostarczył wielu wzruszeń i zadowolenia, a jednocześnie pokazał, że Warto Pomagać!
Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszek biorących udział w akcji, które własną energią, entuzjazmem zarażają innych, a swoje działania wykonują bezinteresownie, niosąc przy tym wsparcie i pomoc potrzebującym.

Anna Józiak