- Uczniowie z kaliskiego technikum informatycznego uzyskali kolejne certyfikaty.
Uczniowie z kaliskiego technikum informatycznego uzyskali kolejne certyfikaty.
czwartek, 20 grudzień 2018
W dniach 05-06.12. 2018 uczniowie Technikum Informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach na Akademii Morskiej. Zajęcia wyjazdowe odbywają się w ramach projektu „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”, który jest realizowany przez kaliskie technikum informatyczne od ubiegłego roku. Podczas zajęć na Wydziale Informatyki Akademii Morskiej uczniowie poznają język programowania JAVA w oparciu o platformę programistyczną Eclipse. Program kursu zakłada poznanie klas, obiektów oraz tablic obiektów, także pętle programowe i wyjątki. Uczniowie tworzą także zaawansowane konstrukcje graficzne 3D w programie Blender. Zajęcia prowadzone były przez pana dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego z Akademii Morskiej w Szczecinie. Podczas tego wyjazdu uczniowie zdali trudne egzaminy i uzyskali certyfikaty potwierdzające umiejętność pracy w programie JAVA oraz Blender. Wykorzystując przedświąteczny czas po zajęciach, późnym wieczorem pod opieką swoich opiekunek Jadwigi Czernigi oraz Renaty Effenberg- Nawrot młodzież miała okazję zrobić Mikołajkowe zakupy w popularnej Galerii Handlowej.
W dniach 12- 14.12.2018 uczniowie II klasy Technikum Informatycznego realizowali swoje kolejne zajęcia wyjazdowe na wyższej uczelni.Tym razem zajęcia odbywały się w Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu. Trzy dni wytężonej pracy to przede wszystkim praca nad programowaniem robotów i urządzeń technologicznych CNC w zintegrowanych systemach wytwarzania CAD/CAM oraz modelowanie bryłowe i powierzchniowe oraz analizy i obliczenia inżynierskie CAD/CAE moduły średniozaawansowane. Zajęcia prowadzone były przez pana dr inż. Wojciecha Musiała. Po wytężonej pracy umysłowej młodzież mogła wypoczywać w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu i skorzystać z zaplecza sportowego. Opiekunami młodzieży były Izabella Chojnacka i Jadwiga Czerniga.
Podziękowania dla opiekunek i wykładowców prowadzących zajęcia oraz gratulacje dla uczniów, którzy z sukcesem ukończyli kursy programowania w języku JAVA i modelowania 3D w programie Blender.

Katarzyna Witek