- Zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
Zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
wtorek, 22 styczeń 2019
W dniu 16 stycznia 2019r. uczniowie z klasy pierwszej policyjno-penitencjarnej pod opieką nauczyciela przysposobienia penitencjarnego Krzysztofa Wójciaka, w ramach porozumienia o współpracy ze szkołą wzięli udział w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie.
W części teoretycznej dowiedzieli się jaka jest struktura i organizacja więziennictwa, rodzaje zakładów karnych w naszym kraju. Zostali zapoznani z programami resocjalizacyjnymi prowadzonymi przez funkcjonariuszy w pracy ze skazanymi. W części praktycznej zostali wyposażeni w alkogogle i narkogogle, dzięki czemu mieli możliwość sprawdzenia jak zmienia się zachowanie i postrzeganie rzeczywistości po zażyciu środków odurzających lub spożyciu alkoholu.
Dziękujemy porucznik Dorocie Zwolańskiej i podporucznik Emilii Zalewskiej za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć dla młodzieży oraz Dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie, podpułkownikowi Radosławowi Pewniakowi za zaproszenie uczniów.

(ZSP)