- Połowinki w kaliskim Liceum
Połowinki w kaliskim Liceum
piątek, 25 styczeń 2019
19 stycznia 2019 r. odbyły się długo przygotowywane i wyczekiwane połowinki , w trakcie których wszystkie klasy drugie świętowały półmetek swojej historii w naszym Liceum.
Uroczystość licealistów rozpoczęła się od przemowy prowadzących: Julii Enders (kl.2b) i Nikodema Dziermańskiego (kl.2a), którzy w imieniu swoich koleżanek i kolegów mile przywitali zaproszonych wychowawców, rodziców oraz gości. Powitalnym prezentem dla wszystkich był występ wokalny Wiktorii Spieler (kl.2b), która jak zawsze zachwyciła swoim głosem. Uczniowie serdecznie podziękowali kwiatami - symbolem wdzięczności za okazaną życzliwość pomoc i wyrozumiałość swoim wychowawcom: Kamili Kulik ( klasa druga A –dwujezyczna, Joannie Mączkowskiej- klasa druga B medyczno-politechniczna, Grażynie Czerner - klasa druga C wojskowa, Pawłowi Łuczce- klasa druga D policyjno- penitencjarna). Kwiaty wdzięczności otrzymali także zaangażowani rodzice, którzy sporo czasu poświęcili w przygotowanie uroczystości.
Połowinki minęły w miłej oraz spokojnej atmosferze będąc pięknym preludium przyszłorocznego balu studniówkowego, do którego licealiści już odliczają czas… W końcu jak mawiał Leopold Staff: „ Bo coś w szaleństwie jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu”.
Młodzież kieruje serdeczne podziękowania do rodziców, którzy byli obecni podczas tego święta oraz do wszystkich, którzy pomagali w trwających od kilku miesięcy przygotowaniach. Swoim wychowawcom dziękują za obecność, troskę oraz profesjonalne czuwanie nad bezpieczeństwem. Dziękują również przybyłemu aż znad morza DJ'owi Rafałowi, który nieodpłatnie uświetnił różnorodną muzyką tak ważny dla nich dzień.

(ZSP)