- Pierwsza pomoc w Dziennym Domu Senior+
Pierwsza pomoc w Dziennym Domu Senior+
niedziela, 27 styczeń 2019
W środę 23 stycznia 2019 r. członkinie grupy medycznej Medical Team przy ZSP w Kaliszu Pomorskim Aleksandra Kowalczyk i Natalia Kopczyk, wraz z opiekunem Karolem Kaliną, przeprowadziły szkolenie dla seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Kaliszu Pomorskim.
Była to okazja to do powtórzenia procedury wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i osób dorosłych, a także do przećwiczenia ratowania ludzkiego życia przy zadławieniach. Uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić swoje umiejętności na specjalnym fantomie do ćwiczeń pierwszej pomocy w przypadku zadławień. Poza przypomnieniem podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pokazały jak udrożnić drogi oddechowe przy pomocy sprzętu medycznego.
Dziękujemy kierownikowi Dziennego Domu Senior+ w Kaliszu Pomorskim pani Magdalenie Bądźwol za współpracę, zaproszenie i stworzenie miłej atmosfery podczas zajęć.

(ZSP)