- POLONEZ NA PIĘĆDZIESIĄT PAR!
POLONEZ NA PIĘĆDZIESIĄT PAR!
środa, 30 styczeń 2019
W mroźny sobotni wieczór 26 stycznia 2019r. maturzyści z czterech klas licealnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, dokładnie na 100 dni przed maturą, rozpoczęli bal studniówkowy. Mimo chłodu za oknami nikomu nie było zimno, dobra zabawa i tańce do białego rana rozgrzewały młodzież, rodziców i zaproszonych gości.
Bal odbył się w auli i na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Uroczystość przebiegała w pięknej scenerii wystroju marynistycznego. Głównymi bohaterami studniówki byli uczniowie klas maturalnych – 3a o profilu dwujęzycznym wraz z wychowawczynią Mirosławą Kacperską, 3b o profilu dziennikarsko – politechnicznym wraz z wychowawczynią Zytą Bogacz, 3c o profilu wojskowym z wychowawcą Sebastianem Statecznym i 3d o profilu policyjnym z wychowawcą Karolem Kaliną.
Uczniowie rozpoczęli bal studniówkowy podziękowaniami dla wychowawców, dyrekcji i nauczycieli za zaangażowanie w ich rozwój i edukację, a rodzicom za wsparcie w tym trudnym wyzwaniu. Następnie głos zabrali Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, który przekazał maturzystom również życzenia i pozdrowienia od Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli, wychowawcy klas maturalnych, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz oraz Radna Powiatu Drawskiego Halina Samek, dodając otuchy i wiary uczniom w realizację życiowych planów i marzeń oraz życząc udanej i niezapomnianej studniówki.
Tradycyjnie bal rozpoczął uroczysty polonez, w którym wzięło udział aż pięćdziesiąt par. Piękny układ poloneza opracowała i przygotowała uczniów Renata Effenberg-Nawrot, nauczycielka wychowania fizycznego. Następnie głos zabrała przedstawicielka rodziców, życząc licealistom jak najlepszych wyników na maturze i szampańskiej zabawy.
Gwiazdami wieczoru byli uczniowie, którzy zaprezentowali fantastyczny program artystyczny i uatrakcyjnili swoimi talentami aktorskimi i wokalnymi studniówkę. Pod opieką Joanny Mączkowskiej nauczycielki j. polskiego, przygotowali przedstawienie – parodię lekcji języka polskiego. O nagłośnienie zadbały Malwina i Karolina Cybulskie.
Tradycyjnie o północy wychowawcy przypięli uczniom koniczynki – symbol szczęścia na maturze, co było uwieńczeniem studniówkowego scenariusza. Ponad 250 osób bawiło się w rytmach największych przebojów do białego rana przy muzyce DJ-ów. Ten urokliwy wieczór i noc pełne magii i niezapomnianych wrażeń pozostaną wszystkim w pamięci.
„Warto podkreślić zaangażowanie uczniów, rodziców oraz wychowawczyń klas trzecich w perfekcyjne przygotowanie tej bardzo udanej imprezy” – powiedział dyrektor szkoły Maciej Rydzewski. Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim Beacie Pierzgalskiej oraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego za użyczenie auli i sali gimnastycznej na bal studniówkowy.

Mirosława Kacperska, Zyta Bogacz