- ZAJĘCIA Z KRYMINALISTYKI
ZAJĘCIA Z KRYMINALISTYKI
środa, 06 marzec 2019
Czym różni się kryminalistyka od kryminologi? Co to jest osmologia? Czym jest ślad? Jak ujawniać ślady, oraz jak je zabezpieczyć by mogły być dowodem w sprawie? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim mogli poznać odpowiedź podczas warsztatów z kryminalistyki prowadzonych przez aspiranta sztabowego Mariusza Liszewskiego na auli szkolnej w dniu 27 lutego 2019r.
Po lekcjach teoretycznych z przysposobienia policyjnego z Krzysztofem Wójciakiem uczniowie klas policyjnych mieli możliwość spotkania z technikiem kryminalistyki z Drawskiej Komendy Policji i zdobycia wiedzy na czym polega praca technika kryminalistyki.
Po prelekcji wszyscy zgodzili się, że jest to praca bardzo ciekawa, ale i bardzo wymagająca i stresująca. Wystarczy powiedzieć, że technik w zasadzie jest obecny na wszystkich poważnych zdarzeniach kryminalnych. Zabójstwa, pobicia, włamania, wypadki drogowe, miejsca odnalezienia zwłok. Nie każdy poradził by sobie w takich sytuacjach.
Aspirant sztabowy Mariusz Liszewski zademonstrował uczniom sprzęt jakim posługuje się technik kryminalistyki. Zaznaczył, że od kilku lat jest to naprawdę sprzęt wysokiej jakości. Na koniec uczniowie mieli możliwość zobaczyć, a potem zabezpieczać odciski palców z różnych powierzchni.
Dziękujemy Komendantowi Komendy Powiatowej w Drawsku Panu młodszemu inspektorowi Norbertowi Gorzyńskiemu za oddelegowanie technika kryminalistyki oraz aspirantowi sztabowemu Mariuszowi Liszewskiemu za przygotowanie ciekawych i profesjonalnych zajęcia dla młodzieży z klas policyjno - penitencjarnych.

Krzysztof Wójciak