- ,,Nie ma ciszy dla Gabrysi  koncert charytatywny
,,Nie ma ciszy dla Gabrysi  koncert charytatywny
piątek, 08 marca 2019
We wtorkowy wieczór 5 marca 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert charytatywny „Nie ma ciszy dla Gabrysi”. Pomysłodawczynią i główną organizatorką wydarzenia była wolontariuszka, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Klaudia Worach. Jej aktywne i kreatywne działania wspomagała Anna Józiak, pedagog szkolny i opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Dochód z koncertu – 7305,64 zł., przekazano na konto Fundacji siepomaga.pl z przeznaczeniem na leczenie dziewczynki.
Koncert prowadziły uczennice ZSP w Kaliszu Pomorskim Zuzanna Jedynowicz i Natalia Hoppe z grupy teatralnej „Klepsydra”. Zapowiadały wykonawców oraz nadchodzący moment licytacji. W przygotowanie koncertu zaangażowało się wiele osób, instytucji, dla których los drugiego człowieka okazał się bardzo ważny. Serdecznie dziękujemy za smaczne wypieki domowej roboty, babeczki, ciasteczka ozdobione napisami, których sprzedaż cieszyła się dużym powodzeniem. W szczególności podziękowania składamy: Agnieszce Kubat, Poli Grajcewicz, Zuzannie Kostrzewskiej, Zuzannie Szymańskiej, Wojciechowi Kędzierskiemu, Aurelii Mączkowskiej, Bożenie i Grzegorzowi Furman, Wojciechowi Sztobryniowi, Annie Fajger, grupie „Lodołamaczy” z Kalisza Pomorskiego i Mirosławca oraz młodzieży z internatu: Bartkowi Banasiakowi, Kacprowi Papisowi, Wojtkowi Lewandowskiemu.
Koncertowi towarzyszyła licytacja m.in. kajaka oraz przedmiotów i karnetów na zabiegi kosmetyczne, voucher na makijaż permanentny, karnet dla 4 osób na naukę gry w golfa. Prowadząca licytację, Stanisława Górnik, swoim dowcipem i entuzjazmem wprowadzała widzów w radosny nastrój i zachęcała do kupna fantów. Wszyscy występujący artyści grali i śpiewali prosto z serca. Na scenie wystąpili: Wiktoria Pałasz, Edyta Tyrcha, Daria Milczach z grupy teatralnej „Klepsydra, Stanisława Górnik i Sara Nowak.
Wolontariusze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim serdecznie dziękują mieszkańcom Kalisza Pomorskiego, Drawna, Choszczna, Zamęcina, Korytowa oraz Szczecina za zaangażowanie i okazane wparcie. Fanty przekazane na licytację, często wykonane własnoręcznie, robiły duże wrażenie. Dziękujemy: Justynie Krajewskiej, Magdalenie Piotrkowskiej, Ewelinie Krykwińskiej, Dorocie Nowak, Aleksandrowi Wróblewskiemu, Dorocie Lewandowskiej, Bożenie Kuwałek, Państwu Nowak z Drawna, Adamowi i Annie Leśko, Elwirze Ponieckiej, Szkole Podstawowej w Zamięcinie i Korytowie, przedstawicielom telewizji „Echo” z Choszczna, Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Kaliszu Pomorskim. Serdecznie dziękujemy również Dyrekcji i pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim za okazaną pomoc i chęć współpracy oraz Adamowi Stąporkowi za obsługę techniczną i nagłośnienie.

Anna Józiak i wolontariusze z ZSP w Kaliszu Pomorskim