- Kolejny raz najlepsi z matematyki
Kolejny raz najlepsi z matematyki
piątek, 08 marzec 2019
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz czwarty z powodzeniem wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Językowym „Z Matematyką do Europy”, który odbył się 01.03.2019 r. w ZSP w Drawsku Pomorskim.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i lingwistycznych uczniów, rozwijanie talentów językowych i matematycznych młodzieży, stwarzanie możliwości szlachetnej rywalizacji, integracja uczniów z różnych szkół powiatu drawskiego.
Z zadaniami matematycznymi w języku angielskim zmagało się 20 dwuosobowych zespołów. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowało 5 drużyn, z czego aż 4 znalazły się na podium.
W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zajęli Wojciech Pindor i Kacper Ankiewicz, drugie Paulina Polewczak i Tomasz Ważny. W kategorii klas drugich zwyciężyły Dominika Warec i Zofia Burzyńska. W kategorii klas trzecich drugą lokatę zdobyli Weronika Mazur i Adrian Głogowski, a czwarte Zofia Hurka i Dariusz Andrzejewski.
Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki matematyki – zastępca dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim Katarzyna Witek oraz Danuta Stempień. Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy również organizatorom za zaproszenie i miłą atmosferę.

Danuta Stempień