- MARSZ KONDYCYJNY KLASY WOJSKOWEJ
MARSZ KONDYCYJNY KLASY WOJSKOWEJ
czwartek, 28 marzec 2019
Dnia 21 marca 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z klasy 1c o profilu wojskowym wraz z wychowawczynią Renatą Effenberg-Nawrot i nauczycielem geografii Pawłem Łuczko wyruszyli w poszukiwaniu wiosny na marsz kondycyjny.
Cykliczne marsze kondycyjne klas mundurowych służą podnoszeniu wytrzymałości uczniów. Są również ważnym elementem przygotowania do zawodów sportowo - obronnych. Trasa marszu przebiegała spod szkoły drogą wiśniową do Białego Zdroju. Następnie drogami leśnymi uczniowie dotarli pod Bralin. Po drodze trafili na tropy wilka.
Po powrocie do Kalisza uczniowie klasy 1c posprzątali teren wokół Jeziora Młyńskiego. Docierając do Stadionu Miejskiego upiekli kiełbaski przy ognisku przygotowanym przez panią Edytę Kołodziejską. Dziękujemy panu Pawłowi Łuczko za piękne zdjęcia wykonane podczas marszu.
Uczniowie klasy wojskowej pracowicie przywitali wiosnę z satysfakcją kończąc marsz kondycyjny z myślą o spotkaniu na trasie kolejnej wyprawy.

Renata Effenberg - Nawrot