- III Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych
III Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych
sobota, 30 marzec 2019
Dnia 26 marca 2019 r. odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych o puchar dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Organizatorem zawodów jest nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca klasy policyjnej Karol Kalina, który wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Renatą Effenberg-Nawrot i Sebastianem Statecznym sprawnie przeprowadził rywalizację adeptów służb mundurowych.
W zawodach wzięło udział 24 uczniów z sześciu klas mundurowych o profilach policyjnym i wojskowym. Mistrzostwa składały się z trzech konkurencji: strzelania, biegu terenowego i toru przeszkód, wymagających celności, wytrzymałości i sprawności fizycznej połączonej z koordynacją ruchową.
W klasach wojskowych bezkonkurencyjna okazała się klasa 2c, która wystąpiła w składzie: Zuzanna Rymer, Bartosz Banasiak, Michał Brzustowski i Adam Pszon. Drugą lokatę zajęła klasa 1c w składzie: Barbara Paś, Antoni Nowak, Michał Antczak, Grzegorz Kulesa. Trzecie miejsce zajęła klasa 3c w składzie: Kacper Bubel i Konrad Preis.
Wśród klas policyjnych zwyciężyła klasa 3d w składzie: Wiktoria Bagrowska, Dominik Groblica, Łukasz Szczygielski i Kacper Liszewski. Srebrny medal zdobyła klasa 2d, która wyprzedziła młodszych kolegów i koleżanki z klasy pierwszej jednym punktem. Klasę 2d reprezentowali: Kamila Żakowicz, Igor Szpura, Przemysław Fajger i Rafał Gumny
. Na trzecim miejscu znalazła się klasa 1d w składzie: Klaudia Worach, Adrian Sekuła, Eryk Zduńczyk i Kamil Barna.
Puchary i medale ufundował dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski. Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w sędziowaniu zawodów – Renacie Effenberg-Nawrot i Sebastianowi Statecznemu, a także Karolowi Kalinie za przeprowadzenie i organizację kolejnej edycji mistrzostw.

Do zobaczenia za rok podczas czwartej edycji zawodów!

Karol Kalina