- Zemsta Aleksandra Fredry w interpretacji uczniów z Drawna
Zemsta Aleksandra Fredry w interpretacji uczniów z Drawna
sobota, 30 marzec 2019
W poniedziałek 18.03.2019r. młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim pojechała do Drawna, aby zobaczyć spektakl teatralny – ,,Zemstę” Aleksandra Fredry. Spektakl został przygotowany i wystawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Drawnie.
Licealiści są pod wrażeniem przedsięwzięcia. Mimo niedużej przestrzeni, czy zaplecza, scena świetnie odzwierciedlała zamek - miejsce akcji. Przedstawienie trwało ponad godzinę. Aktorzy byli znakomicie przygotowani, dobrze pamiętali obszerne teksty swoich ról. Przedstawienie prowadzili z energią i aktorskim wyczuciem od początku do końca.
Opiekunem koła teatralnego w Szkole Podstawowej w Drawnie jest pani Izabela Kowalczyk, której należą się ogromne gratulacje za przygotowanie spektaklu. W ramach podziękowania za zaproszenie i artystyczne doznania, wicedyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Katarzyna Witek złożyła na ręce pani Izabeli Kowalczyk kwiaty, w imieniu wszystkich przybyłych z Kalisza Pomorskiego uczniów i nauczycieli, a dla młodych aktorów słodki podarunek.
Dziękujemy za zaproszenie na spektakl, który był przyjemną odskocznią od codziennych trudów nauki. Mamy nadzieję na udział w kolejnych artystycznych przedsięwzięciach koła teatralnego z Drawna.

Maria Wiewiórkowska