- Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego
Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego
czwartek, 04 kwiecień 2019
W koncercie premier, który odbył się w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim według scenariusza i w reżyserii Joanny Mączkowskiej, wystąpiło ponad 200 osób. Barwne widowisko połączyło teatr, taniec i śpiew wokół ziemskich przygód przybyszów z kosmosu, które zakończyły się miłością międzyplanetarną oraz hasłem: „Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego - dla miasta i powiatu drawskiego!”.
Na scenie wystąpiły formacje taneczne wszystkich kategorii wiekowych oraz wokaliści rozwijający swoje talenty i zainteresowania ćwicząc pod okiem instruktorów w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim. Natomiast gości z innej planety odegrała kaliska grupa teatralna prowadzona przez Joannę Mączkowską (reżysera teatralnego z dyplomem wrocławskiej filii PWST w Krakowie).
Pokazy taneczne i występy, spajane w całość przez aktorską grę kaliskich licealistów, odbywały się przy dużym aplauzie publiczności podczas wszystkich trzech przedstawień: dwóch w sobotę(30.03) i jednego w niedzielę (31.03). Organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania za wspólną pracę i wspólny
sukces wszystkim wykonawcom, rodzicom dzieci oraz dyrekcji kaliskiego Liceum. Jak podkreślono w informacji o tych występach na stronie internetowej Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim (na której opiera się niniejszy artykuł), koncert premier stanowił efekt pracy całego zespołu.
Oto realizatorzy widowiska:

-scenariusz i reżyseria - Joanna Mączkowska (reżyser teatralny),
-choreografia oraz przygotowanie pokazów tanecznych i wokalnych - Irena Osoś, Jolanta Parol, Tomasz Różycki, Marta Wendykowska, Marta i Sławomir Zębała, Renata Żołądkiewicz,
-dźwięk i oświetlenie - Sebastian Groszek, Marcin Dobrowolski,
-dekoracje - Ewa Kamińska-Mikołajczyk, Marek Łukaszewski,
-inspicjenci - Daria Kowalczyk, Grażyna Moraniec, Zofia Nurczyńska, Izabela Styburska, Beata Stańczykowska, Katarzyna Rumowska oraz Rodzice.