- Finaliści konkursu Bieg po indeks
Finaliści konkursu Bieg po indeks
czwartek, 04 kwiecień 2019
W dniu 29.03.2019 r. troje uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim brało udział w finale konkursu „Bieg po indeks”, organizowanego przez Politechnikę Koszalińską w siedzibie uczelni w Koszalinie.
Ten fizyczno-matematyczno-informatyczny konkurs kierowany jest głównie do uczniów klas maturalnych. Wygrana w konkursie zapewnie otrzymanie indeksu na Politechnikę Koszalińską a także rocznego stypendium dla tych, którzy zdecydują się studiować na tej uczelni.
W tym roku do finału konkursu zakwalifikowało się aż troje kaliskich uczniów o ścisłych umysłach: Szymon Trojanowski z klasy 3b, Zofia Hurka z klasy 3b i Wojciech Pindor z klasy 2ti. W finale rywalizowali z niemal setką uczniów z całego województwa. Rozwiązywali pięć zadań z piętnastu do wyboru z dziedziny fizyki, matematyki i informatyki. Opiekunką uczniów jest nauczycielka fizyki Marta Kaczmarek.

Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Marta Kaczmarek