- Wielkanocne odwiedziny w szpitalu dziecięcym
Wielkanocne odwiedziny w szpitalu dziecięcym
poniedziałek, 08 kwietnia 2019
Dnia 4 kwietnia 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Klaudia Worach, Amanda Guba, Agnieszka Krysińska, Karolina Biskupska oraz wykonawczynie ze szkolnej grupy teatralnej ,,Klepsydra” Natalia Hope, Daria Milczach i Michalina Bieńczak, odwiedziły dzieci na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 PUM w Szczecinie. Opiekunem grupy była Anna Józiak – pedagog szkolny.
Wolontariuszki wręczyły dzieciom wielkanocne upominki od zajączka oraz wspólnie z dziećmi, rodzicami zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Wraz z prezentami uczennice przekazały dzieciom moc pozytywnych życzeń, zwłaszcza zdrowia i uśmiechu.
Zarówno mali pacjenci, jak i dorośli wizytę wolontariuszy przyjęli z radością. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do wielkanocnej akcji. Sprawiliście dzieciom wielką frajdę! Dziękujemy!

Anna Józiak